SREBRNA DRUŻYNA

Seni Cup 2022

Seni Cup 2022

W dniach 5-7 lipca odbył się w Toruniu, jubileuszowy XX Turniej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup 2022.

W ciągu tych 3 dni 36 drużyn w 6 grupach walczyło o najwyższe wyniki i podium. Podczas meczy obserwowanych nasza drużyna zakwalifikowała się do grupy E, który to podział został ogłoszony w czasie uroczystego otwarcia w CCK Jordanki w Toruniu. W programie  inauguracyjnym znalazły się również artystyczne występy grupy cyrkowej Mosaic i formacji muzycznej Hit, co zapewniło fantastyczna atmosferę.

Zawody były pełne zaangażowania, determinacji i mnóstwa pozytywnych emocji, które jeszcze bardziej motywowały zawodników  do walki, a ta trwała do ostatniego gwizdka.

Oprócz sportowych zmagań był  również czas na przyjemności, podczas pobytu w „ Grodzie Kopernika „ nie mogło zabraknąć zwiedzania. W wolnym czasie był spacer po starówce, lody w lodziarni Lenkiewicz, zwiedzanie ruin krzyżackiego zamku, spacer nad Wisłą no i oczywiście kupno pamiątek i pierników J

Nasz Team to: wspaniali napastnicy, którzy przyłożyli nogę do goli -Stanisław Żmuda, Kazimierz Winkowski, cudowna obrona, która zatrzymywała przeciwnika w polu karnym- Roman Kipa, Tomasz Rynkar i Tomasz Czarnik oraz najlepszy bramkarz, który mino kontuzji odniesionej podczas pierwszego meczu dzielnie  do końca bronił bramki -Waldemar Szalast.  W 5 meczach  odnieśli 3 zwycięstwa i 2 remisy zdobywając 11 bramek i tracąc tylko 3.

Reprezentacja naszego domu  wywalczyła 2 miejsce, a zarazem srebrny medal  w swojej grupie.

Bardzo serdecznie dziękujemy sportowcom za zaangażowanie i walkę o puchar, oraz serdecznie im gratulujemy wysokich wyników. Mamy nadzieje, że za rok w eliminacjach też pójdzie im tak dobrze. Będziemy trzymać kciuki.

 Red. K.L.

Skip to content