VII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

VII Spartakiada Osób NiepełnosprawnychVII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

VII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Współzawodnictwo sportowe czyli VII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

w Domu Pomocy Społecznej w Dębica

W dniu 14 września 2022 roku po raz VII w naszym domu została zorganizowana Spartakiada Sportowa. Do wspólnej zabawy i rywalizacji zaprosiliśmy Dom Pomocy Społecznej w Parkoszu oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy.

To wydarzenie sportowe  nie mogłoby się odbyć, gdyby nie wsparcie  sponsorów, którym bardzo dziękujemy za okazane serce, zrozumienie i chęć niesienia pomocy dla innych, a są to:

Cukrownia Ropczyce Südzucker Polska S.A.

Zakłady Magnezytowe Ropczyce S.A.

Pizzeria Pappas

TABOR Dębica Sp. z o.o.

Rojan Wytwórnia napojów chłodzących Małgorzata Cebula

Firma Koral producent lodów

Pan Wiesław Pociask

Ks. Stanisław Ciurka

60-ciu uczestników rywalizowało w 6 konkurencjach: rzut piłką lekarska, rzut lotkami do tarczy, rzut piłeczkami tenisowymi do celu,   rzut obręczami , rzut piłką do  kosza i bieg z przeszkodami. W przerwach między zmaganiami uczestnicy mogli  ugasić  pragnienie pyszną oranżadą i schłodzić się lodami. Po zakończeniu rozgrywek organizatorzy- komisja udała się na podliczenie punktów i wyłonienie zwycięzców, nie było to łatwe, gdyż niekiedy decydowały malutkie punkciki lub centymetry, ale udało się.

W każdej z konkurencji przyznano po 3 miejsca podiumowe, które zostały wyróżnione wspaniałymi nagrodami i dyplomami, pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody za udział, nikt nie opuścił boiska  bez upominku.

Nagrody ufundowane przez  sponsorów wręczała pani dyrektor Beata Nosal przy wsparciu pana wicedyrektora Piotra Dumanowskiego. Na Spartakiadzie była obecna również pani dyrektor Marta Białas z DPS Parkoszu, kierownik Marta Skórska z SDSP oraz ksiądz kapelan Stanisław Ciurka.

Po zawodach pełnych pozytywnych wrażeń wszyscy z chęcią udali się na smaczny obiad , słodki poczęstunek oraz tańce.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pojawienia się uśmiechów na wielu twarzach, a uczestników zapraszamy za rok.

Red.K.L.

                      

 

 

Skip to content