Wigilia 2020

Wigilia to wyjątkowa wieczerza, jest echem starochrześcijańskiej tradycji wspólnego spożywania posiłku. Rozpoczyna się wraz z blaskiem pierwszej gwiazdy na niebie. Na jej niepowtarzalny klimat składają się: dzielenie się opłatkiem, sianko pod obrusem, choinka wspólne śpiewanie kolęd i zostawienie pustego miejsca przy stole.  W czasie wieczerzy spożywa się 12 tradycyjnych potraw. Jak co roku panie pracujące w kuchni stanęły na wysokości zadania i przygotowały wspaniałe dania. Bardzo dziękujemy za Waszą ciężką pracę!

Tradycyjnie w Wigilię odbywa się też Pasterka, która oznajmia Narodzenia Jezusa. Przypomina nam o gorliwej modlitwie i oczekiwaniu pasterzy, którzy jako pierwsi złożyli hołd Małemu Jezusowi. W tym roku w naszym Domu ksiądz Kapelan odprawił Pasterkę o godzinie 22.00.

Uroczysta Msza Święta w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia zgromadziła licznie mieszkańców i pracowników na wspólnej modlitwie. Podobnie jak i w  drugi dzień Świąt, kiedy to Mszę Świętą odprawił proboszcz ks. Piotr Grzanka.

Skip to content